Bojovnica pestrá

Poďme chovať Bettu Splendens

Poďme chovať Bettu SplendensAk vás zaujali moje posledné články o Betta Splendens, mám tu pre vás ďalšie informácie, ktoré vám môžu pri jej chove pomôcť. 

Prekrásne ryby bojovnice sú atraktívnymi pútačmi v spoločných akváriách rovnako ako v sera biotopovom akváriu "Ázia". K ostatným rybkám sú mierumilovné, ich meno však poukazuje na vysokú agresivitu medzi samcami samotnými. Dlhoplutvové varianty by sa nemali chovať spoločne s veľmi aktívnimi alebo hryzúcimi rybami, aby ste predošli poškodeniu plutiev. 

O starostlivosti o Betta Splendens som už na blogu čo to popísala, ale pridávam ďalšie veľmi užitočné informácie.
Mali by ste vedieť, že veľmi agresívne ryby uprednostňujú jemné vodné prúdy a husto rastúce rastliny: Ideálna hodnota pH je neutrálna okolo 7. Pravidelné výmeny vody, počas ktorých je čerstvá voda upravená prípravkami sera aquatan, podporí ich celkovú pohodu. Bojovnice sú tiež schopné dýchať kyslík zo vzduchu. Preto vzduch nad vodnou hladinou musí byť teplý.

Ešte nám ostáva povedať si niečo o potrave pre Betta Splendens
Bojovnice pestré pojedajú potravu z hladiny. Ideálne je teda plávajúce krmivo. Doporučujem rozmanitú kombináciu vločkových krmív (sera vipan, sera san, sera GVG-mix) a lyofilizované krmivá (sera FD mixpur, sera FD Rote Muckenlarven, sera FD Artemia Shrimps).

Viac informácií nájdete aj na mojom Facebooku alebo v článku o druhoch Betta Splendens.Žiadne komentáre :

Zverejnenie komentára